EBİLSAD Bölgemizde faaliyet gösteren Bilişim Sanayicileri, Kurum ve kuruluşlar ile Bilişim Uzmanları arasında, birlik ve dayanışma yaratmak, hizmet verdikleri alanlarda büyümelerini sağlamak, menfaatlere uygun olarak gelişmesini sağlamak için kurulmuş sektör derneğidir.
EGE BİLİŞİM SANAYİCİLERİ DERNEĞİ

 

Thumbnail image for http://ebilsad.org/DesktopModules/FotoBuyutec/images/541/IMG_0318.JPG
Thumbnail image for http://ebilsad.org/DesktopModules/FotoBuyutec/images/541/IMG_0236.JPG
Thumbnail image for http://ebilsad.org/DesktopModules/FotoBuyutec/images/541/IMG_0029.JPG
Thumbnail image for http://ebilsad.org/DesktopModules/FotoBuyutec/images/541/IMG_0024.JPG

TAYVAN'DAN TÜRKİYE'YE DEV ADIM

Bilişimciler ve Sanayiciler Derneği (EBİLSAD) üyeleri, Tayvan Ticaret Merkezi Türkiye Direktörü Patty Yen ile bir araya geldi. İzmir Ticaret Odası'nda ticari iş birlikleri hakkında önemli görüşmelerin yapıldığı etkinlikte ilk konuşmayı yapan Patty Yen, Tayvan ekonomisi ve Tayvan – Türkiye ticareti hakkında çarpıcı bilgiler verdi. Ayrıca, ''mükemmellik ödülü'' sahibi olduklarını söyleyen Yen, Avrupa pazarına Türkiye'yle girmek istediklerini ifade ederek, böylece ülkemizle  Tayvan arasında  yapılacak ticari anlaşmalar konusunda dev bir adım atmış oldu. 

 

TÜRKİYE'YLE OLAN TİCARET HACMİMİZ 1.8 MİLYAR DOLAR

 

Tayvan'ın, özellikle tekonoloji markalarıyla adından söz ettirdiğini belirten Yen, ayrıca makine,

bilişim sektörü, elektronik ürünler ve otomobil parçaları sektörü yönünden de gelişmiş olduğunun altını çizdi. Bu sayede ihracat yönünden ülkeye büyük katkılarının olduğunu sözlerine ekleyen Patty Yen, Türkiye'yle olan ticaret hacimlerinin 1.8 milyar dolar olduğunu ve tanıtım faaliyetleriyle birlikte bu değerin daha da artacağını umduklarını ifade etti.

 

AVRUPA PAZARINA TÜRKİYE İLE BERABER GİRMEK İSTİYORUZ

 

Türklerle yapılacak ortaklıklar sayesinde Avrupa pazarına Türkiye'yle beraber girmek istediklerini söyleyen Patty Yen, Tayvan'ın üretici markalarının Türkiye'de tanınır hale gelmesinin öneminin büyük olduğunu sözlerine ekledi.

 

''MÜKEMMELİK ÖDÜLÜ'' SAHİBİ BİR ÜLKEYİZ

 

Tayvan'ın ''mükemmellik ödülü'' sahibi olduğunu EBİLSAD üyelerine aktaran Patty Yen, bu ödülün anlamının yüksek kalite, inovatif ve değerli ürünleri desteklemek ve bu ürünleri tanıtmak olduğunu söyledi. Hükümetin bu ürünleri desteklediğini ifade eden Yen, ayrıca Asus, HTC, Acer, Palloung gibi tanınmış markaların Tayvan'a ait olduğunu ve bu markaların Türkiye'de yaşayan insanlar tarafından Tayvan' da üretildiğinin bilinmesi gerektiğinin bilgisini verdi.  

 

İSTANBUL'DAKİ OFİSİMİZ İKİ ÜLKE ARASINDAKİ BAĞLANTI NOKTAMIZDIR

 

İstanbul'da faaliyet gösteren ofislerinin iki ülke arasında bir köprü oluşturduğunu söyleyen Patty Yen, birçok Türkiye işadamı derneğiyle bir araya geldiklerini ve bu organizasyon sayesinde  Türk işadamlarının Tayvan'a gitmelerini sağladıklarını söyledi.

 

TÜM ZİYARETÇİLERİMİZE KAPIMIZ AÇIK

 

İki ülke arasında yapılan olumlu görüşmelere ek olarak, Tayvan'a giriş vizesinin kalkmasının da eklendiğini dile getiren Patty Yen, ayrıca Tayvan'a gitmek isteyenler için uçak biletleri ve yapılacak görüşmelerle bağlantılı olarak ziyaretçilere yardım ettiklerini de sözlerine ekledi.   

 

DIŞ PAZARLARA AÇILMAK BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

 

Ticaret iş birlikleri açısından Patyy Yen'le bir araya gelmekten dolayı çok mutlu olduğunu ifade eden EBİLSAD Başkanı Erkan Saldır, dış pazarlara açılmanın çok önemli olduğunu ve cari dış ticaret açığın azaltılması için Türkiye'nin dışa bağımlılığın azalması gerektiğini ifade etti.

 

Yurt Dışı pazar kaynaklarından pay edebilmek için ülkenin dışa açılması gerektiğini söyleyen Saldır, ihracatın artması için Tayvan'ın kendileri için büyük bir öneme sahip olduğunu belirtti. 

 

Öte yandan, Patty Yen toplantı sonunda EBİLSAD üyelerini Tayvan'a davet etti. EBİLSAD Başkanı Erkan Saldır, Tayvan'ı ziyaret edeceği konusunda Patty Yen'e söz vererek konuşmasını tamamladı.