EBİLSAD Bölgemizde faaliyet gösteren Bilişim Sanayicileri, Kurum ve kuruluşlar ile Bilişim Uzmanları arasında, birlik ve dayanışma yaratmak, hizmet verdikleri alanlarda büyümelerini sağlamak, menfaatlere uygun olarak gelişmesini sağlamak için kurulmuş sektör derneğidir.
EGE BİLİŞİM SANAYİCİLERİ DERNEĞİ

Başkanımızın Mesajı       

        Bilişim sektörünün büyük önem kazandığı çağımızda,  sektörde aktif rol oynayan kurum ve kuruluşlar   arasında birlik ve beraberliği, üyelerin hizmet verdikleri alanlarda büyümelerini sağlamak adına yola çıktık. 2012 yılından itibaren faaliyet gösteren derneğimizin, bilişim hizmetlerinin hak ettiği değeri görmesi için çalışmalar yapmak ve sektöre daha iyi hizmet verebilmek, arzuladığımız en büyük hedeflerimiz arasındadır. Sektörün önemli kişileri olarak, tek yumruk olmanın vakti çoktan geldi ve geçiyor. Bu amaçla birlikte, Ege Bölgesi'nin ilk Bilişimciler Derneği ofisini açmanın heyacanını ve gururunu yaşamaktayız. Artık İzmir'li bilişimcilerin de bir derneği var. 

 

EBİLSAD (Ege Bilişim Sanayicileri Derneği) olarak sorumluluklarımızın farkındayız. Türk yazılım sektörünün mevcut potansiyeli ve kalitesi, dünya ile yarışabilecek düzeydedir. Türkiye'nin sahip olduğu bu avantajlı durumla birlikte tüm Ege'yi devlet destekleri, özel teknopark avantajları ve yatırımcıların destekleriyle dünya çapında bir marka haline getirmek ve yurt dışına hizmet veren bir bilişim sektörü haline dönüştürmek en büyük temennimizdir.

Bilişim sektörü, birçok sektörün gelişimine katkı sağlamayı araç edinen başlıca sektörlerden biridir.Ayrıca, bilişim sektörüne yapılan her yatırım, cari dış ticaret açığının ve Türkiye'nin dışa olan bağımlılığın azalmasına olumlu etki etmektedir. Bu anlayışla birlikte, sadece fiyat bazlı rekabetin iç piyasayı olumsuz etkiledğini düşündüğümüzde, tek çözüm yolunun dış pazarlara açılmak olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

 

Dış kaynak pazarından pay alabilmek için, ürün ve hizmetlerin dış pazarlara açılabilmesi adına düzenlenecek ikili iş görüşmeler, gezi ve fuarlarla üyelerimizi ihracat yapan şirketlere dönüştürmek, EBİLSAD olarak üzerinde önemle durduğumuz bir diğer unsurlardan birisidir.

 

Öte yandan, Derneğimizin bilişim firmalarının envanterini çıkartma çalışmalarına başladık. Sektörümüzü daha iyi anlamak, tanımak ve iş birliklerini geliştirmek için EBİLSAD Bilişim Pazaryeri oluşturarak bilişim firmalarının iş hacimlerini arttırmak ve yurt dışı pazarına ulaştırmak istiyoruz.

 

150'ye yakın kayıtlı üyemizle sektörün gelişmesine katkı sağlayan bir dernek olmak için çaba gösteriyoruz. EBİLSAD'ın yeni dernek merkezinin sektörümüze katkı sağlamasını diliyor,  hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

 

 

                                                                                                          Erkan SALDIR

                                                                                                     EBİLSAD BAŞKANI