EBİLSAD Bölgemizde faaliyet gösteren Bilişim Sanayicileri, Kurum ve kuruluşlar ile Bilişim Uzmanları arasında, birlik ve dayanışma yaratmak, hizmet verdikleri alanlarda büyümelerini sağlamak, menfaatlere uygun olarak gelişmesini sağlamak için kurulmuş sektör derneğidir.
EGE BİLİŞİM SANAYİCİLERİ DERNEĞİ

20/06/2013 Izmir Üniversitesi Ve Ebilsad’dan Önemli Işbirliği

Ege Bilişim Sanayicileri Derneği ve İzmir Üniversitesi arasında yapılacak işbirliği ile yazılım konusunda akademik deneyim sektöre aktarılacak, sektöre yönelik projelerde yer alan mezunların beyin göçü engellenecek.

EBİLSAD

İzmir Üniversitesi ve Ege Bilişim Sanayicileri Derneği (EBİLSAD), sektörün İzmir merkezinde Ege bölgesindeki gelişimi için güç birliği yapma kararı aldı. Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Saldır eşliğinde İzmir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kayhan Erciyeş ile bir araya gelen EBİLSAD üyeleri, sektörün ihtiyaçlarını, eksiklerini ve bundan sonrası için yapılması gerekenleri anlattı, İzmir Üniversitesi’nden akademik destek ve kalifiye iş gücü eğitimi istedi. İzmir Üniversitesi’nin iş dünyası ile yaptığı işbirliklerinin hem mezunların kariyerlerini bölgelerinde ve İzmir’de sürdürmeleri açısından hem de iş dünyasının ihtiyaçlarının karşılanması açısından çok önemli olduğunu belirten Rektör Erciyeş, eğitim programlarının düzenlenmesi, proje geliştirilmesi, firmalar ile akademisyenler arasında ortak çalışmalar ve öğrencilerin firmalarda yapacağı uygulama eğitimleri ile beyin göçünün tersine çevrilebileceğini söyledi.

TÜBİTAK, KOSGEB ve İZKA için proje üretecekler


Rektör Yardımcısı ve Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Aydın Öztürk, Yazılım Bölüm Başkanı Prof. Dr. Emrah Orhun ve Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Bayram Ali Su’nun katıldığı toplantıda, akademik ve sektörel işbirliği çerçevesinde TÜBİTAK, KOSGEB ve İZKA gibi kurumlara yönelik olarak proje üretilmesi kararı alındı. Sektörde, farklı mühendislik alanlarında uzman kişilerden meydana gelen ekiplerin aynı projede çalışıyor olması nedeni ile veri madenciliği, güvenlik gibi konular başta olmak üzere mühendislik fakültesinin farklı bölümlerinden öğrencileri bir araya getirecek projeler üzerinde çalışılması kararı alındı.
Thumbnail image for http://ebilsad.org/DesktopModules/FotoBuyutec/images/524/sdasd.jpg
Thumbnail image for http://ebilsad.org/DesktopModules/FotoBuyutec/images/524/dadsa.jpg