EBİLSAD Bölgemizde faaliyet gösteren Bilişim Sanayicileri, Kurum ve kuruluşlar ile Bilişim Uzmanları arasında, birlik ve dayanışma yaratmak, hizmet verdikleri alanlarda büyümelerini sağlamak, menfaatlere uygun olarak gelişmesini sağlamak için kurulmuş sektör derneğidir.
EGE BİLİŞİM SANAYİCİLERİ DERNEĞİ

 

Thumbnail image for http://ebilsad.org/DesktopModules/FotoBuyutec/images/543/r8.jpg
Thumbnail image for http://ebilsad.org/DesktopModules/FotoBuyutec/images/543/r7.jpg
Thumbnail image for http://ebilsad.org/DesktopModules/FotoBuyutec/images/543/r6.jpg
Thumbnail image for http://ebilsad.org/DesktopModules/FotoBuyutec/images/543/r5.jpg
Thumbnail image for http://ebilsad.org/DesktopModules/FotoBuyutec/images/543/r4.jpg
Thumbnail image for http://ebilsad.org/DesktopModules/FotoBuyutec/images/543/r3.jpg
Thumbnail image for http://ebilsad.org/DesktopModules/FotoBuyutec/images/543/r1.jpg
Thumbnail image for http://ebilsad.org/DesktopModules/FotoBuyutec/images/543/7jpg.jpg
Thumbnail image for http://ebilsad.org/DesktopModules/FotoBuyutec/images/543/2.jpg
Thumbnail image for http://ebilsad.org/DesktopModules/FotoBuyutec/images/543/0.jpg

EBİLSAD YÖNETİMİ, TÜRKİYE BİLİŞİM İHRACATINI ARTTIRMADA KARARLI

Ege Bilişimciler ve Sanayiciler Derneği, (EBİLSAD) teknolojik gelişmeleri yakından takip etme amacıyla Almanya'nın Hannover şehrinde düzenlenen CeBIT 2014 Fuarı'na katıldı.

 

EBİLSAD yönetimi, Almanya ihracatı ve dış kaynak pazarı hakkında fuarda yoğun görüşmelerde bulundu. Yapılan ikili iş görüşmelerinde iş birliği kararı alan EBİLSAD yönetimi, böylece Türkiye bilişim ihracatı artırımında önemli bir yol kat etmiş oldu.  

 

EBİLSAD Başkanı Erkan Saldır, düzenlenen Hannover CeBİT Fuarı'nın Almanya'yı Türkiye'deki fırsatlar ve Avrupa' nın birçok ülkesinde kendilerini tanıtma ve Almanya ile daha yakın ilişkiler kurma açısından büyük önem taşıdığını ifade etti. Bu bilgilere ek olarak, bu fuarın iki ülke sektör temsilcilerini buluşturarak, sektörlerin birbirini tanıtması yolunda önemli bir basamak oluşturacağını sözlerine ekledi.

 

Ana temasının ''datability'' olarak belirlendiği fuara, 17 Türk firması katıldı. Ayrıca fuarda,  Uluslararası IT dünyasında giderek yayılan bir veri yığını olarak nitelendirilen datability kavramının, yüksek hacimli verilerin sorumluluk dahilinde kullanılması ve yönetilmesi becerisi sayesinde birçok iş modeli, eğitim süreci uygulamalarını kökten değiştirmesi ve tüm önemli güvenlik konularıyla birlikte çıtayı yükseltmesi vurgusu yapıldı. 

 

Dünya'nın en hızlı gelişen sektörlerinden biri olarak dikkat çeken IT teknoloji gelişiminin ana merkezlerinden biri olan Almanya’nın, CeBIT etkinliklerini geliştirme yolunda düzenlenen CeBIT 2014 Fuarı’nın, katılımcılar tarafından büyük ilgiliyle takip edildiği gözlendi.

 

Öte yandan, dünyanın en büyük bilişim ve teknoloji üreticileri olma özelliği taşıyan fuarda özellikle cloud, yedekleme ve robot teknolojileri dikkat çekti.